Ekonomi Sihirbazı bilgisayarınıza çok yönlü hesap yapma yeteneği kazandırır!

 
Ekonomi sihirbazında yazdığınız rakamların tamamını görmekle yanlış yazıp yazmadığınızı rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Ayrıca çok sık kullanılabilecek tablolara eklenmiş bir özellik  sayesinde sonucun hangi binler hanesinde olduğunu  görür büyük sayılarla uğraşmanın zorluğundan kendinizi kurtarmış olursunuz.Aşağıda bu programın dört işlem fonksiyonlu  iki tablosunu görmektesiniz. Tablolardan birincisinde yazılan rakamları net olarak görebilmekte ve sonuçları milyon , milyar… şeklinde okuyabilmektesiniz. Diğer tabloda ise sürekli toplama , grup toplaması , grup çıkarması özelliklerinin olduğuna ve bir tabloda yapılan bir hatanın diğer tabloda ters işlem yapılarak düzeltilebileceğine dikkat ediniz.

 

 

Aynı  şekilde  mesela 128500 tl lik bir gayrimenkul alım sözleşmesinin masraflarının binde 7,5 olması halinde bu masrafın  963.75 tl  olduğunu doğru orantı tablosunu kullanarak net bir şekilde hesaplayabilirsiniz.

 

Ayrıca aşağıda görülüğü gibi her hesap tablosundan  bilgisayarınızda onlarca üreterek birbirlerinden bağımsız olarak kullanabilir ve aralarında kolayca geçiş yapabilirsiniz.